Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава

  Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Германска економска делегација во работна посета на “Aлкалоид”

  Германска економска делегација, составена од претставници на Министерството за економија на СР Германија и на германски компании, од потпретседателот…

Read More