Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Меџити: Работиме на проектот централизација на Клиниката за радиологија

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити за емисијата „КОД“ на телевизија Телма во врска со случајот на Клиниката за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Новата Поликлиника Сарај пуштена во употреба ќе опслужува 45.000 граѓани од регионот

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска присуствуваше на отворањето на новата Поликлиника Сарај којашто ќе опслужува над 45…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Нов дигитален мамограф и ултразвучен ЕХО апарат за Поликлиника Железара

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити и заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева, денеска беа во посета на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба на министерот Mеџити со претставничката на УНИЦЕФ, Патриција ДиЏовани

  На денешната средба на министерот за здравство, д-р Фатмир Mеџити со претставничката на Фондот за деца на Обединетите нации…

Повеќе