Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Битолската болница сама бара дополнително комисија од здравство да го испита случајот со малата Јана

  Битолската клиничка болница денеска ќе побара напоредно и Комисија од Министерството за здравство да го испитува случајот со малата Јана, која завчера почина во  битолската болница, пренесува апла.мк. Александар Обедниковски, директор на болницата за Апла.мк вели дека според Законост за здравство ќе побара испитување на случајот и од Комисја на МЗ. Денеска  д-р Обедниковски […]