Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Приведен скопјанец поради лажно пријавување за наводен обид за грабнување малолетничка

  Вчера, полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода Џ.Г. (53) од Скопје поради лажно пријавување. Имено, вчера…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Две лица грабнале малолетничка со здравствени проблеми од СОС Детско село

  Полициски службеници од СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Г.А., постапувајќи по пријава примена вчеравечер од страна на…

Повеќе