Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Меѓународен Саем на книгата: Мирисот на нова книга ја најавува пролетта

  Во склоп на серијалот „Саеми во пролет“, Скопски Саем со поддршка од Министерството за култура на РСМ, како Покровител на саемот го организира 35. Меѓународен Саем на книгата, кој годинава се одржува под мотото „Мирисот на нова книга ја најавува пролетта“. Годинешното издание на еден од најомилените саеми во државата, ќе се одржи од […]