Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Герасимовски: Инвеститорите да градат според одобренијата

  Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски вчера беше на терен со општинските служби на градилишта во населбата Маџир Маало.…

Повеќе