Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Субвенции за ПВЦ прозорци, топлински пумпи и фотонапонски централи во домаќинствата

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција во Владата информираше за четири јавни повици кои ги објави Министерството…

Повеќе