Вести Македонија Став Топ теми Ударни вести

СДСМ: Милошоски веднаш да поднесе оставка, ако се потврди дека бил осуден во Германија

    Според информации објавени јавно во повеќе медиуми, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, бил осуден за незаконски дела во Германија, соопштуваат од СДСМ. Како што е пренесено, судот во градот Ахен, пред неколку години, пресудил дека Милошоски сторил кривично дел фалсификување исправи. Освен една нејасна изјава, во стилот не сум од тука, Милошоски го […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

НПГ на ВМРО-ДПМНЕ: Лажни се обвинувањата на Милошоски

  “Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, во целост ги отфрла лажните наводи изнесени од пратеникот Антонио Милошoски, вчера на емисијата “Што не е јасно ” на Алфа телевизија, каде што обвини за поткуп на пратеници од НПГ за гласањето на уставните измени. Исто така, во континуитет од раководството на ВМРО ДПМНЕ се […]