Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Официјална посета на претседателката на Република Косово, Вјоса Османи-Садриу

  Претседателот Стево Пендаровски денеска ја пречека претседателката на Република Косово, Вјоса Османи-Садриу, која престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.     Претседателот Пендаровски и претседателката Османи-Садриу одржаа тет-а-тет средба, по што следуваше пленарен состанок на двете делегации.     Во фокусот на разговорите се севкупните билатерални односи меѓу Северна Македонија и Косово […]