Вести Македонија Ударни вести

Авиолинија Скопје – Сплит од 12 мај

  Првиот лет на авиокомпанијата „Кроација ерлајнс“ од Скопје до Сплит, ќе се реализира на 12 мај.  „Кроација ерјалнс ќе лета два пати неделно меѓу Скопје и Сплит. Авионот ќе полетува од Меѓународниот аеродром Скопје секоја среда и сабота во 5:45 часот наутро, а ќе пристигнува на аеродромот во Сплит во 7:10 часот. Летовите од […]