Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски: Бугарија почна да изнесува барања кои немаат никаква допирна точка со ЕУ критериумите

  Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на лидерскиот состанок во организација на Белградскиот центар за безбедносна политика, насловен „Руската агресија врз Украина: Нов моментум за проширувањето на EУ? “ Претседателот се осврна на значењето на членството во НАТО и влијанието на руската пропаганда на Балканот. „Ако ние не бевме во НАТО и не ги споделувавме сите […]