Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава против скопјанец за лажно пријавување кривично дело

Одделението за насилен криминал во Единица за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје,…

Повеќе