Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Целосно чистење и санација на старата градска депонија Вардариште

  Градоначалничката Данела Арсовска соопшти дека за првпат по 60 години се отпочна со целосно чистење и санација на старата…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија

ШИЛЕГОВ: ПРОГРАМАТА ЗА РАБОТА НА „ЛАЈКА“ Е ВО ИНТЕРЕС И НА ЖИВОТНИТЕ И НА ЖИТЕЛИТЕ НА СКОПЈЕ

На вчерашната јавна дебата за Програмата за работа на ЈП „Лајка“ во салата на Советот на Град Скопје присуствуваа голем…

Read More