Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Бошњаковски на одбележувањето на 80 години од масакрот во Ваташа

  Генералниот секретар на Кабинетот на Претседателот на РС Македонија, Миле Бошњаковски денеска во месноста Моклиште присуствуваше на одбележувањето на…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Мицкоски: Османи да го покани МНР на Бугарија да клекне, да се извини и да побара прочка во Ваташа

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање за коментар на  изјавата на министерот за надворешни работи, Бујар Османи…

Повеќе