Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ОЈО со истрага за тешката сообраќајна несреќа кај Блаце

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека…

Повеќе