Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Министерот Османи се сретна со кралот Чарлс Трети

  Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, вчера во Лондон присуствуваше на приемот за шефовите на делегации во палатата Сент…

Повеќе