Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ковачевски пречекан од литванскиот претседател Науседа и Столтенберг

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, на свечениот пречек на шефовите на делегациите, денеска во Вилнус на Самитот на НАТО…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ги јакнеме инвестициите во колективната одбрана за засилена безбедност на нашите граѓани

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, пред официјалниот почеток на Самитот на НАТО во Вилнус, Литванија изјави дека на овој…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Премиерот Ковачевски предводи владина делегација на Самитот на НАТО во Вилнус

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, на 11 и 12 јули 2023 година ќе учествува и ќе ја предводи делегацијата…

Повеќе