Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери со честитка за првиот ден на Рамазан

  Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честика по повод првиот ден на светиот месец Рамазан, со кој почнува и триесет дневниот рамазански пост, на сите припадници на исламската вероисповед. “Дозволете ми, од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија и од мое лично име, да упатам честитки по повод првиот ден на […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери: Овој Рамазан почнува далеку од верските храмови, меѓутоа блиску до своите најдраги

  Претседателот на Собранието на РС Македонија, Талат Џафери упати честитка за светиот месец Рамазан, до припадниците на исламската вероисповед, со порака да се има верба, трпение и порака да се остане дома со своите блиски. “На прагот сме на почетокот на светиот месец Рамазан, и јас имам огромна чест и задоволство да вечерва, од […]