Categories: Алтернатива, Настани

Започна Интернационалниот литературен фестивал „ПРО-ЗА Балкан“

  Во Даут-пашиниот амам вчеравечер беше отворено 11. издание на Интернационалниот литературен фестивал „ПРО-ЗА Балкан“, на кој беа претставени делата…

Повеќе