Categories: Спорт

„КК Работнички“ е домаќин и организатор на натпреварите од квалификациската „А“ група во ФИБА Европа купот

  Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски во придружба на дел од играчите на КК „Работнички“ ги најави квалификациите за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт

Герасимовски: Тодор Гечевски е новиот спортски директор на КК „Работнички“

  Тодор Гечевски и официјално е новиот спортски директор на КК „Работнички“ објави денеска градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски.…

Повеќе