Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Петровска по повод Денот на Командата за операции: Оваа команда е столбот на македонската Армија

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во касарната „Боро Менков“ во Куманово се обрати на свеченоста по повод 17.…

Повеќе