Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Џафери: Жалам што како возрасни не успеавме да изградиме побезбеден свет за сите деца

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери на настанот „Децата го преземаат Собранието“, се обрати од говорницата, со што им посака…

Повеќе