Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ременски побара изземање на Рускоска во случајот за „Меѓународниот сојуз“

  Фросина Ременски, третобовинетата во случајот за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, поднесе барање до државниот јавен обвинител Љубомир Јовески…

Повеќе