Вести Македонија Ударни вести

Боки 13 осуден на затворска казна од 9 години за „Меѓународен сојуз“

  Основниот кривичен суд Скопје денеска ја изрече пресудата за судскиот случај „Меѓународен сојуз“. Судот досуди три затворски казни: Бојан Јовановски (Боки-13) е осуден на 9 години затворска казна за делата измама и перење пари, Јасна Мандиќ Ерцеговиќ доби казна-затвор од 4 години за помагање на двете дела и една година затвор доби и Христина […]

Вести Македонија Ударни вести

Ременски побара изземање на Рускоска во случајот за „Меѓународниот сојуз“

  Фросина Ременски, третобовинетата во случајот за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, поднесе барање до државниот јавен обвинител Љубомир Јовески за изземање на обвинителката Вилма Рускоска од овој случај за кој денеска почнува судењето. “Денеска пред почетокот на судското рочиште за „Меѓународниот сојуз“ во кое сум третообвинета поднесов барање за изземање на застапникот на обвинението […]