Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Советот на ЈО ја разреши Вилма Русковска од функцијата јавен обвинител

  Членовите на Советот на јавните обвинители едногласно ја разрешија поранешната шефица на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал…

Повеќе