Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Традиционална посета на Џафери на поглаварот на МПЦ – ОА, г. г. Стефан.

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска традиционално беше  во посета на поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија,…

Повеќе