Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Гордана Силјановска кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

  Пратеничката и професорка Гордана Силјановска-Давкова поднесе кандидатура во ВМРО-ДПМНЕ за претседателка на државата за претстојните избори. “Сакам  јавно да…

Повеќе