Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Манолева: Нова компресорска станица е сериозно решение за надминување на состојбата со хируршките клиники

Заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева во вчерашното гостување во емисијата „Клик Плус“ на телевизија ТВ21 потенцираше дека набавка…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Болницата во Отешево доби современи услови за третман и медицинска опрема

  Заменик министерката за здравство д-р Маја Манолева, вчера беше во посета на ЈЗУ Специјализирана болница за превенција лекување и…

Повеќе