Вести Македонија

Санкционирани 452 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден (03.10.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 452 возачи.   Од нив 43 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од […]

Вести Македонија

Санкционирани 203 возачи во Скопје, 34 за брзо возење

  На територија на град Скопје изречени се вкупно 203 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции, 24 мерки за возење без возачка дозвола, осум мерки за возење под дејство на алкохол. Изречени се 15 мерки за нерегистрирани возила, девет санкции за возач почетник, 11 санкции за користење мобилен телефон, три […]

Вести Македонија

Санкционирани 184 возачи во Скопје, 55 за брзо возење

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 184 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 55 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 23 санкции за прекршоци што ги прават возачите на […]

Вести Македонија

Автобус и комбе вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација

  На 25 август, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце била извршена контрола на еден автобус и едно комбе кои вршеле меѓународен превоз на патници.   При контрола на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од И.Б.(57 од с.Визбегово, скопско и комбе со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ј.(23) […]

Вести Македонија

Санкционирани 167 возачи во Скопје, 53 за брзо возење

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 167 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за прекршоци што ги прават возачите на […]

Вести Македонија

Санкционирани 214 возачи на мотоцикли – 9 мотоцикли одземени

  Во текот на вчерашниот ден, во периодот од 17.00 до 23.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 30 возачи. Од нив, 17 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, пет возеле без возачка […]

Вести Македонија

МВР санкционира 459 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 459 возачи.   Од нив 80 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, […]

Вести Македонија Ударни вести

МВР изрече 743 санкции за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден (31.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 743 возачи.   Од нив 72 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од […]

Вести Македонија Ударни вести

Со ноќен радар санкционирани 116 возачи за брзо возење на низ цела држава

  Во текот на изминатата вечер, во периодот од 21.00 до 24.00 часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 116 возачи. Од […]

Вести Македонија

Санкционирани 427 возачи на мотоцикли – 24 мотоцикли одземени

  Во периодот од 18.07.2022 до 24.07.2022 спроведена е засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 427 возачи. Од нив, 282 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 77 возеле без возачка дозвола, 24 мотоцикли се одземени […]