Вести Македонија Ударни вести

Во недела повеќе линии на ЈСП ќе сообраќаат по изменет режим

  Во недела, на 13 ноември, во период од 16.30 до 19 часот, поради одржување на улична трка по повод празникот 13 Ноември, поголем дел од линиите од јавниот превоз ќе имаат изменет режим на сообраќање од вообичаениот.  ТРАСИ НА ДВИЖЕЊЕ Линиии 3, 3А и 3Б * во насока од Аеродром кон Клинички центар и […]

Вести Македонија

Посебен сообраќаен режим во Скопје од денеска до сабота

Од денеска до сабота (25, 26 и 27.03.2021) Министерството за внатрешни работи ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје, поради официјалната посета на Република Северна Македонија на командантот на Здружените сили на НАТО за Европа, адмирал Роберт Бурк. Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до […]

Uncategorized

Нов сообраќаен режим околу ТЦ Буњаковец и подигнати пешачки платоа во близина на основите училишта и градинките во Општина Центар

  Од денес Општина Центар започнува со имплементирање на новите сообраќајни решенија на повеќе локации во општината. Во тек е изведбата на три издигнати пешачки платоа за смирување на сообраќајот кој се одвива во зона на детските градинки и општинските основни училишта. Трите издигнати пешачки платоа се изведуваат на улиците „Никола Тримпаре“, „Апостол Гусларот“ и […]

Вести Македонија

Во недела посебен режим на сообраќај на ул.„Македонија“ во Скопје

Во периодот од 20.00 часот на 04.10.2020 (недела) до 06.00 часот на 05.10.2020 (понеделник), на ул.„Македонија“, пред хотел „Бристол“ во Скопје, поради снимање на филм, Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на споменатата сообраќајница, а сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници. За таа цел, МВР апелира […]

Вести

Посебен режим на сообраќај во Скопје за 23 и 24.09

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 23 и 24. 09. 2020 (среда и четврток) ќе се одржи меѓународна спортска манифестација –„ФИС ролер ски куп Скопје“ во организација на град Скопје, Агенција за млади и спорт, Скијачка федерација на Република Северна Македонија, Клуб за биатлон и нордиски дисциплини „Олимпик скии “ […]