Вести Македонија Ударни вести

Рекорден број на новозаразени во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1990 тестирања, а регистрирани се 317 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 182 -Куманово 12 -Дебар 3 -Штип 13 -Прилеп 5 -Тетово 8 -Велес 7 -Битола 6 -Охрид 1 -Кавадарци 4 -Гостивар 11 -Гевгелија 12 -Струмица 12 -Крива Паланка 3 -Радовиш 5 -Кочани 18 -Валандово 3 -Делчево 2 -Свети […]