Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Кумот на Груевски во 30 дневен притвор и мерка одземање на имот

    Постапувајќи по предлог на Основно јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерка притвор, пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје денеска беше спроведен Ристо Новачевски заради постоење на основано сомение дека го сторил кривичното дело Перење пари и други приноси од казниво дело по чл. 273 ст.1 […]