Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Богдановски: Компјутерите се донација од амбасадата на Швајцарија за собраниските служби

  Мирослав Богдановски, пратеникот на ДОМ на својот фб профил реагираше на негативните реакции за јавната набавка на Собранието на 100 лаптопи. Тој изјави дека истите се купени преку донација од Швајцарија.     “Како пратеник сакам да реагирам на информацијата дека преку Собранието се набавени 100 лаптопи за пратениците што НЕ Е точно, туку […]