Вести Македонија Ударни вести

1198 нови случаи на ковид-19,починати се 26 лица

  Во последните 24 часа се направени 3081 тестирања, а регистрирани се 1198 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 572 -Куманово 41 -Дебар 1 -Штип 49 -Прилеп 53 -Тетово 28 -Струга 34 -Велес 42 -Битола 92 -Охрид 42 -Кавадарци 18 -Гостивар 11 -Гевгелија 3 -Струмица 34 -Крива Паланка 11 -Радовиш 6 -Крушево 6 -Кочани 14 […]