Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Шаќири: Со европски грант 25 училишта ќе добијат соларни фотоволтаични системи

  Министерството за образование и наука ќе ја подобрува енергетската ефикасност на основните и средните училиштата со инсталирање на соларни…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Продолжен рокот за аплцирање за грантови за туристичките агенции, ресторани за свадба, игротеки и ноќни клубови

  Министерството за економија донесе одлука за една недела да го продолжи рокот за аплицирање за јавните повици за грантови…

Read More