Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Спасовски: Полицијата со нулта толеранција на сите форми на родово-базирано насилство

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски присуствуваше и се обрати на официјалната кампања „Сложувалка“ со која и официјално започнува…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски: Секој од нас да има нулта толеранција на сите форми на родово базирано насилство

  Претседателот Стево Пендаровски се вклучи во глобалната кампања „16 дена активизам против родово базирано насилство“ на Обединетите Нации, чија…

Read More