Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Почина Диего Марадона – најпопуларниот фудбалер на сите времиња

  На 60 годишна возраст почина Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона. Тој се сметаше за најконтраверзната икона на сите времиња…

Повеќе