Вести Македонија Спорт

За Ардијан освојувач на бронзен медал на ЕП во бокс за младинци, 100.000 денари од Град Скопје

  Младиот Ардијан Аземи, освојувач на бронзен медал на Европското првенство во бокс за младинци, кое пред две недели се одржа во Будва, денеска гостуваше кај градоначалникот Петре Шилегов. На средбата присуствуваше и претседателот на Боксерската федерација, Примислав Димовски и претставници на Боксерскиот клуб „Шкупи“ од Скопје.     По предлог на градоначалникот Шилегов, за […]