Вести Македонија Ударни вести

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 38 пациенти

  Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 38 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 491 лице сомнително и потврдено за КОВИД -19 се лекува на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 23 приеми и тоа петмина пациенти биле хоспитализирани на Клиниката […]

Вести Македонија Ударни вести

Во ковид-центрите хоспитализирани 1.348 пациенти – 180 празни болнички кревети

        Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 872 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство. Во болницата во Битола се хоспитализирани 75 пациенти позитивни и суспектни на ковид-19. Во болницата во Штип се хоспитализирани 59 пациенти. На […]