Вести Македонија

СЈО бара „бомбите“ да бидат доказ во „Тендери“, одбраната против

Во Апелацискиот суд Скопје денеска се одржува јавна расправа за тоа дали снимките од прислушуваните разговори ќе можат да се користат како доказ во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Тендери“, во кој е обвинета поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска за тендерот за извршување градежни работи во Музејот на ВМРО, од проектот „Скопје 2014“.   […]

Вести Македонија

„Бомбите“ се вратија, „ОМД Нетворк“ и претходно блокирала видеа на СДСМ

„Бомбите“ на каналот на СДСМ на „Јутјуб“ се повторно достапни од попладнево. Од партијата за „Мета“ рекоа дека „ОМД Нетворк“ бил корисникот што ги блокираше и претходно видеозаписите на СДСМ, но тоа траело кратко. – Ова не е првпат ОМД да блокира наши видеоснимки, го правеле тоа и порано, само што сега првпат јавноста беше алармирана за тоа […]