Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Чичаковски: Насилството никогаш не е решение!

Претседателот на Државната изборна комисија денеска упати апел до политичките партии итно да престанат со сите инциденти и порача дека насилството може само да донесе штета на кандидатите, на партијата, на изборниот процес и на државата. – Државната изборна комисија најостро ги осудува сите досегашни инциденти во пресрет на локалните избори што ќе бидат одржани […]