Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Вечна слава на загинатите припадници на македонската полиција во Диво Насеље

Денеска, (09.05.2024) дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, предводеше делегација составена од директорот на БЈБ, Сашо Тасевски и…

Повеќе