Categories: Вести, Македонија

Силјановска на средба генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова го прими началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски. На средбата, прва по стапувањето на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Претседателката во посета на Италија и Светиот Престол по повод „Македонија во чест на Св. Кирил“

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова од денеска престојува и ја предводи државно-црковната делегација во посета на Италијанската Република и Светиот Престол…

Повеќе