Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Поведена истрага за убиство на двегодишно дете во Кичево

  Основното јавно обвинителство Кичево донесе Наредба за спрoведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство предвидено…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

На Клиника почина двегодишно девојче од Кичево, таткото е осомничен дека ја претепал

  На 10.01.2024 година во 15.30 часот, на улицата „Маршал Тито“ во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево, од слобода…

Повеќе