Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Заев, Макрон, Меркел и Радев: Потребен е поглед кон иднината за да се решат билатералните спорови, кои влечат корени од минатото

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев во рамките на агендата за учество на Самитот на ЕУ…

Повеќе
Categories: Вести

Меркел: Мора да дејствуваме за да ги спречиме земјите да ја напуштат ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на извршниот комитет на нејзината конзервативна партија, Христијанско-демократската унија (ЦДУ), соопшти дека треба да се…

Повеќе