Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Бајден: Путин ќе ја „плати цената“ за инвазијата врз Украина

  Во својот прв говор за состојбата на нацијата, американскиот претседател Џо Бајден упати остри предупредувања до рускиот претседател Путин.…

Read More
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Путин нареди нуклеарните сили на Русија да бидат на готовност

  Во драматичната ескалација на тензиите исток-запад поради руската инвазија на Украина, претседателот Владимир Путин нареди руските нуклеарни сили во…

Read More
Categories: Вести, Свет

Путин му се заблагодари на Мицотакис што Грција ја призна руската вакцина Спутник В

  Билатералната соработка, енергетиката, туризмот, инвестициите, климатските промени, пандемијата, односите на Русија со ЕУ и НАТО, Балканот, Источниот Медитеран, кипарското…

Read More