Вести Свет

САД: Трамп ќе се состане со Лавров во Вашингтон

ЊУЈОРК (АА) – Според последното соопштение од Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп денес ќе одржи состанок во Вашингтон со рускиот министер за надворешни работи, јавува Anadolu Agency (AA). Состанокот во Овалната соба ќе се одржи во 10.30 часот претпладне и ќе биде затворен за медиумите, се соопштува од Белата куќа. Според претходното соопштение издадено […]

Вести Свет

ТРАМП:Светот е во хаос и треба да се ограничи влегувањето во Америка

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека неговиот план да се ограничи влегувањето на луѓето од неколку муслимански земји е неопходен затоа што светот е во „целосен хаос“. Во интервју за „Еј-би-си њуз“, Трамп ги отфрли тврдењата дека тој план е „прогон на муслиманите“. – Тоа не е прогон на муслимани, туку на муслимански земји […]