Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба Силјановска Давкова со украинската амбасадорка Дир, швајцарската амбасадорка Улман и евроамбасадорот Гир

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими амбасадорката на Украина Лариса Дир, амбасадорката на Швајцарската Конфедерација, Вероник Улман и шефот…

Повеќе