Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична за злоупотреба на службена положба и постапка за јавен повик

Одделот за криминалистичка полиција по добиена наредба од ОЈО Битола, презеде предистражни дејствија и по обезбедена документација и извршен увид…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба против инспектори од ДПИ

  Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против шест службени лица – инспектори, вработени…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична против две лица за злоупотреба на лични податоци и измама при добивање кредит

  Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б.(46) и З.З.(56), двајцата од Скопје,…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Став, Ударни вести

ДКСК: Приватниот ФБ профил на Билјана Ивановска е злоупотребен

  Државната комисија за спречување на корупцијата согласно своите надлежности постапува со ист пристап кон сите предмети. Целокупната стручност и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба

  Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против К.Н.(32) од Скопје поради постоење основи…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава за злоупотреба на службена положба за поранешен градоначалник

  СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ј.П.(53) од Скопје, поради постоење основи…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Има уште групи како „Јавна соба“ за кои јавноста не знае

  Групата „Јавна соба“ на мобилната апликација за инстант пораки „Телеграм“ деновиве ја разбранува јавноста заради тоа што во неа…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Партиите ја злоупотребуваат државата и политички дискриминираат

Нема јасно разграничување помеѓу партиите и државата, се злоупотребува државниот систем и постои политичка дискриминација, а со тоа се прекршуваат…

Повеќе