Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Грозоморно убиство во Кочани – жена избодена со над четириесет убоди од нож

  Утринава на улицата „Страшо Ербапче“ во Кочани се случи убиство. Со повеќе убоди со нож смртно настрадала жена. Според…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава против лицето кое го украде возилото на Брзата помош од Кочани

  По преземени мерки и активности, на 03.12.2022 во 15.40 часот полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Отворен Центар за ментално здравје во заедницата во Кочани

  Министерот за здравство, д-р Беким Сали, заедно со д-р Ане Јохансен, специјален претставник и раководител на канцеларијата на СЗО…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Жителите на Кочани кои побараа лекарска помош се во добра здравствена состојба

  Деветтемината жители на Кочани кои синоќа побараа лекарска помош поради вдишување на чад, како последица од пожарот се во…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пожарот во Кочани ставен под контрола – граѓаните незадоволни од помошта на државата

  Од утрово во земјава стапи на сила целосната забрана за движење во шумските предели, а Владата апелираше до граѓаните…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Државниот инспекторат за животна средина предложи казна од 20.000 евра за „Пејпер Мил“ -Кочани

  Државниот инспекторат за животна средина нема да дозволи фабриката за хартија „Пејпер Мил“ од Кочани да загадува и предложи…

Read More